Крушево: Со 500 посетители отворена изложбата на Кардула, влашка програма

ОпштиниКрушево: Со 500 посетители отворена изложбата на Кардула, влашка програма

Најчитано

Завчера на 4-от ден од Манифестацијата НКС „Десет дена Крушевска Република“ беше отворена изложба на Зоран Кардула на која присуствуваа повеќе од 500 луѓе. Настанот продолжи со ди џеј перформанс на Томи Бојаџи.

Изложбата на Зоран Кардула ќе биде отворена 20 дена, а истата е инспирирана од познатиот филмски серијал „Стар ворс“ (Star Wars) и вонвременскиот изглед на споменикот Илинден. Изложбата ја отвори професорот од Филолошкиот факултет Блаже Конески Владимир Мартиновски.

 

Вчера на програмата на „Десет дена Крушевска Република“ е влашката вечер која ќе се одржи на летната сцена во 21 часот.

 

 

 

Извор: Општина Крушево

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе