Гази Баба: Жителите на Колонија добија ново спортско игралиште

ОпштиниГази Баба: Жителите на Колонија добија ново спортско игралиште

Најчитано

Спортскиот терен со најсовремена тартан подлога во н.м Колонија е третото спортско игралиште од вкупно седум што се градат на територија на општина Гази Баба.

Претходно беа завршени спортските терени во Триангла и Керамидница, а во периодот кој следи ќе се изградат и во населените места Гоце Делчев и Кирил Петрушевски со тартан подлога, додека Стајковци и Страчинци ќе добијат терени со вештачка трева.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе