Крушево: Восхитувачки концерт на Влатко Груевски и Андреј Наунов, посветен на Тоше и неговите школски другарки

ОпштиниКрушево: Восхитувачки концерт на Влатко Груевски и Андреј Наунов, посветен на Тоше...

Најчитано

Синоќа, 08.08.2022г., пред полната „летна сцена“ концерт одржа Влатко Груевски – тенор и уметничкиот соработник Андреј Наунов. Влатко концертот го посвети на Тоше Проески и две негови школски другарки кои препрано починаа.

Вечерва ќе се одржи монодрамата „Женска утопија“ на Димитрина Мицкоска, според драмите на Јордан Плевнеш. „Женска утопија“ се базира врз репликите на сите женски ликови од драмите на Јордан Плевнеш. Земeни се реплики од скоро сите драми.

Монодрамата ќе се одржи на „летна сцена“ со почеток во 20:30 часот.

 

 

 

 

Извор: Општина Крушево

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе