Гостивар: Инклузивен социјален парк во Големиот парк

ОпштиниГостивар: Инклузивен социјален парк во Големиот парк

Најчитано

Во рамките на големиот градски парк, започнаа работите за изградба на инклузивен парк со површина од 675 метри квадратни, каде децата, вклучително и оние со посебни потреби, ќе се дружат и ќе играат заедно.

Инклузивниот социјален парк ќе се уреди со татран заради безбедноста на посетителите и ќе биде опремен со безбедни игри и реквизити со високи стандарди.

Овој пројект доаѓа како резултат на апликацијата со овој проект од страна на Општина Гостивар до Бирото за регионален развој на Полог и Министерството за труд и социјална политика.

 

 

 

 

Извор: Општина Гостивар 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе