Кисела Вода: Филмот “Avec l’amour” вечерва на “Кино на отворено”

ОпштиниКисела Вода: Филмот “Avec l'amour” вечерва на “Кино на отворено”

Најчитано

“Avec l’amour” на режисерот Илија Цветковски вечерва е на репертоарот на “Кино на отворено” кое од вторникот се одржува во Кисела Вода.

Проекцијата започнува во 21 часот, пред Домот на културата “Билјана Беличанец”, а половина час порано за најмладите ќе се емитуваат анимирани филмови. Инаку, вчерашната проекција на првиот македонски филм за деца „Стела“ предизвика голем интерес кај публиката која имаше можност и да се дружи со екипата која работеше на овој филм, продуцентот Огнен Антов, режисерот Стојан Вујичиќ, како и главниот актер Дејан Лилиќ.

Летното кино кое го реализира Општина Кисела Вода во партнерство со МакеДокс, продолжува до крајот на оваа седмица.

 

 

 

 

Извор: Општина Кисела Вода

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе