Кавадарци: Реконструкција на ул. Зелен Пазар

ОпштиниКавадарци: Реконструкција на ул. Зелен Пазар

Најчитано

Реконструкција на ул. Зелен Пазар на потег од тунелчето и од спој со ул. ,,Цано Поп Ристов’’.

Преходно извадени гранитни коцки и комплетна реконструкција на фекална канализација по цела должина на улицата од страна на ЈП Комуналец, каде што се поставија нови ивичњаци а потоа и асфалтирање на површина од 750 м2.

Целосна инвестиција на Општина Кавадарци од 1.400.000 денари.

 

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе