Гази Баба: Пуштено во употреба мултифункционално игралиште во Триангла

ОпштиниГази Баба: Пуштено во употреба мултифункционално игралиште во Триангла

Најчитано

Утрово градоначалнкот Бобан Стефковски го пушти во употреба мултифункционалното игралиште во населба Триангла изградено на најсовремена тартан подлога.

Ова е првото од вкупно седум игралишта кои ќе се изградат на територија на општина Гази Баба од кои пет ќе бидат со современа тартан подлога, а две со подлога од вештачка трева.

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе