МИОА: Работен состанок Алити-Даути

МинистерстваМИОА: Работен состанок Алити-Даути

Најчитано

Министерот за информатичко општество и администрација (МИОА), Адмирим Алити денеска се сретна со Амар Даути, директор на Јавното претпријатие од здравствениот сектор за потребите на Универзитетските клиники, Завод и Ургентниот центар Скопје.
Соговорниците разговараа за важноста и можностите на соработката меѓу двете институции во насока на развивање на администрација што е можно поефикасна и продуктивна.
Алити истакна дека МИОА, во оваа насока, секогаш е отворено за сите институции.
Странките се договорија да се сретнат и во иднина за конкретни активности.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе