Гостивар: Завршена Летна школа „Гостивар 2022“

ОпштиниГостивар: Завршена Летна школа „Гостивар 2022“

Најчитано

По шест недели работа, посветеност, учење и уживање, успешно заврши Летната школа „Гостивар 2022“.

Шест недели по ред над 720 ученици на возраст од 7 до 14 години беа ангажирани со различни активности, додека 40 инструктори од различни професии биле ангажирани за децата да летуваат без мобилни телефони.

“Беше корисно лето без мобилни телефони, но со знаење и посветеност во различни области за 720-те деца кои присуствуваа на Летната школа“, рече градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари.

Летната школа се организира за прв пат во општина Гостивар, а покрај ангажирањето на децата за време на летниот распуст, целта е да се откријат младите таленти на градот во различни области.

 

 

 

Извор: Општина Гостивар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе