Валандово: Санација и оградување на фудбалското игралиште во Јосифово

ОпштиниВаландово: Санација и оградување на фудбалското игралиште во Јосифово

Најчитано

Започната е постапка за санација и соодветно оградување на фудбалското игралиште во Јосифово.

Наредниот период во соработка со ЈП „Комунален сервис“ Валандово, ќе се работи и на внатрешните делови од игралиштето, редовно и професионално одржување и негова целосна адаптација на потребите на граѓаните.

 

 

 

Извор: Општина Валандово 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе