HomeМинистерстваМЗ: Министерот Сали ја посети Дебарската болница

МЗ: Министерот Сали ја посети Дебарската болница

Министерот за здравство, Беким Сали ја посети Општата болница со проширена дејност во Дебар, која здравствени услуги нуди и за жителите од општина Центар Жупа, а по потреба и за тие од долнореканскиот крај, општина Маврово и Ростуше.

-Имав прилика да ја посетам дебарската болница. Најпрво сакам да се заблагодарам на медицинскиот персонал, кој дава се од себе за да биде на услуга на граѓаните и нивните потреби. Болницата во Дебар веќе подолго време се соочува со недостиг од инвестиции, како во кадровско планирање, така и во професионална опрема, рече министерот Сали.

Извор: Министерство за здравство

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...