Кавадарци: Нов директор на Центарот за развој на Вардарски Планскиот регион

ОпштиниКавадарци: Нов директор на Центарот за развој на Вардарски Планскиот регион

Најчитано

Во просториите на Општина Кавадарци се одржа редовна седница на Советот на Вардарски Плански регион, на која беше именуван нов директор на Центарот за развој на Вардарски Планскиот регион.

Присуствуваа градоначалниците на сите Општини и досегашната в.д директорка Татјана Темелковска. Едногласно за директор на Центарот за развој на Вардарско Планскиот регион со мандат од четири години, беше избран досегашниот раководител на секторот за Локален економски развој во Општина Кавадарци Сашо Мошев, на кој му посакуваме успешна и плодна работа.

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе