Охрид: Градоначалникот Пецаков им посака успешна сезона на ракометарите

ОпштиниОхрид: Градоначалникот Пецаков им посака успешна сезона на ракометарите

Најчитано

Градоначалникот Кирил Пецаков, денес, оствари средба со играчите, стручниот штаб и управата на Ракометниот клуб Охрид.

На средбата градоначачникот Пецаков им посака успех во претстојната сезона, со желба да продолжат да бидат една убава слика на градот. Претседателот на клубот изрзи благодарност за поддршката што Општина Охрид ја на клубот и во знак на благодарност капитенот на клубот Крсте Андоноски му врачи дрес на градоначалникот со неговот име.

На крајот од средбата сите заедно посакаа повторно да се сретнат во овој состав за да прослават  успех во натпреварувачката сезона.

 

 

 

 

Извор: Општина Охрид 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе