Гази Баба: Доделени решенијата за субвенции за електрични тротинети на жителите на општина

ОпштиниГази Баба: Доделени решенијата за субвенции за електрични тротинети на жителите на...

Денес во просториите на општина Гази Баба, градоначалникот Бобан Стефковски ги подели решенијата за субвенционирање на граѓаните кои набавиле електрични тротинет.

Оваа мерка се спроведува за прв пат во општина Гази Баба а во изминатиот период ги спроведовме и мерките за субвенции на граѓаните за велосипеди, чистење на оџаци и вградување на уреди за течен нафтен гас во возилата исто така како мерки кои за прв пат се реализираат во општина Гази Баба.

Жителите на Гази Баба го живеат новото време во кое се градат нови паркови, детски и спортски игралишта, канализациони и водоводни системи, се асфалтираат локални улици, се реконструираат училишни спортски сали.

Извор: Општина Гази Баба