Петровец: Потпишан договор за усогласување на платите на државните службеници

ОпштиниПетровец: Потпишан договор за усогласување на платите на државните службеници

Најчитано

Во просториите на Општина Петровец, претседателот на Синдикатот на УПОЗ – Трпе Деаноски и претседателот на СО при Општина Петровец – Елена Младеновска од едната страна и градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски од другата страна, беше потпишан колективниот договор за вработените во Општина Петровец, преку кој државните службеници во општината ќе добијат усогласување на платите како и поголеми работнички права.

 

 

Извор: Општина Петровец

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе