Петровец: Увид во градежните активности во ООУ Кочо Рацин во Огњанци

ОпштиниПетровец: Увид во градежните активности во ООУ Кочо Рацин во Огњанци

Најчитано

Градоначалникот Борче Митевски заедно со директорката на ООУ „Кочо Рацин“ од Петровец – Виолета Јаневска, беа во подрачното основно училиште „Кочо Рацин“ во Огњанци за одблиску да се запознаат со градежните активности поврзани со санацијата на училиштето.

Во моментот се работи на поставувањето на внатрешната и надворешната фасада како и на целосна замена на внатрешните врати. Се предвидува овие активности целосно да завршат до почетокот на Септември.

 

 

Извор: Општина Петровец

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе