Гази Баба: Пуштено во употреба мултифункционално игралиште во Ќерамидница

ОпштиниГази Баба: Пуштено во употреба мултифункционално игралиште во Ќерамидница

Најчитано

Заедно со жителите од Керамидница и членовите на Советот на општина Гази Баба градоначалникот Бобан Стефковски го пушти во употреба спортското игралиште кое го изградивме со најсовремена тартан подлога.

На игралиштето се поставени нови табли за кошеви и обрачи, како и две стативи за мал фудбал. Жителите на Керамидница добија нов терен за спортување и рекреација.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе