Ѓорче Петров: Асфалтирана „77-ка“ во Волково

ОпштиниЃорче Петров: Асфалтирана „77-ка“ во Волково

Најчитано

Повеќе од дваесет години жителите на ул. 77 во Волково чекаа за асфалт до своите домови.

Благодарение на Град Скопје и екипите на ЈП „Улици и патишта“ – Скопје, во сорботка со општина Ѓорче Петров. жителите на оваа улица конечно ќе се движат и ќе сообраќаат по асфалт.

Интензивно работиме на инфраструктурно уредување на улиците низ руралниот дел во општината.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе