Гази Баба: Асфалтирaње на локални улици во Ченто

ОпштиниГази Баба: Асфалтирaње на локални улици во Ченто

Најчитано

Продолжува акцијата за асфалтирање на локални улици на територија на општина Гази Баба, каде во текот на денот се асфалтираа краци од улицата „Сава Михајлов“ во н. Ченто.

На вчерашната седница на Советот, градоначалникот Бобан Стефковски предложи и беше усвоено зголемување на средствата наменети за рехабилитација и изградба на нови улици. Активностите за асфалтирање на локални улици во општината ќе продолжат и во следниот период.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе