Радовиш: Обезбедени ранци за сите првачиња

ОпштиниРадовиш: Обезбедени ранци за сите првачиња

Најчитано

„Во чест на почетокот на новата учебна година, Градоначалникот на општина Радовиш,  на сите ученици од основното и средното образование им посакува среќен и успешен почеток и многу успеси во учебната 2022/23 година.

По тој повод, Градоначалникот Ацо Ристов, фирмата Адора Инженеринг и Проф. Д-р Ванчо Чифлиганец обезбедија по еден училишен ранец со комлетен училишен прибор за сите 280 првачиња, запишани во општинските основни училишта во општина Радовиш.

Од срце им честитаме на првачињата и им посакуваме многу нови другарства и преку книгата да се развијат во чесни и одговорни личности.

 

 

 

 

Извор: Општина Радовиш

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе