АМС: Доделени државните награди за посебни остварувања во спортот

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Доделени државните награди за посебни остварувања во спортот

Најчитано

Денот на незавнисноста на државата беше одбележан на свечена манифестација во кристалната сала на Собранието на РСМ, каде беа доделени државните награди за посебни остварувања во спортот.
Во присуство на членови на државничкиот врв беа доделени четири награди за посебни остварувања во спортот на Атанас Костовски-спортско новинарство, Зоран Карановиќ-одбојка, Ацо Јорданов-борење, Стојан Андриевски-карате и Државна награда за животно дело за исклучителен придонес и развој на спортот за Чедо Николовски – борење.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе