Кавадарци: Асфалтирање на ул. ,,Вардарска” и ровот на дел од ул. ,,Шишка”

ОпштиниКавадарци: Асфалтирање на ул. ,,Вардарска” и ровот на дел од ул. ,,Шишка”

Најчитано

Комплетно се асфалтираше ул. ,,Вардарска” и ровот на дел од ул. ,,Шишка”.

На оваа улица претходно се постави атмосферска канализација. Овој проект е дел од грант доделен на општина Кавадарци од германската банка за развој КФВ.

 

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе