Кавадарци: Градоначалникот Јанчев оствари средба со г-дин Давид Чернохорски

ОпштиниКавадарци: Градоначалникот Јанчев оствари средба со г-дин Давид Чернохорски

Најчитано

Градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со г-дин Давид Чернохорски, раководител на економско-конзуларниот оддел во Амбасадата на Република Чешка во Македонија.

На средбата беа разменети искуства и беше разговарано за можна идна соработка помеѓу Општината и Чешката Амбасада, која би довела до потенцијални инвеститори од Чешка во Кавадарци.

 

 

 

Извор: Општина Кавадарци 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе