МИОА: Министерот Алити и вицепремиерот Битиќи одржаа работна средба

МинистерстваМИОА: Министерот Алити и вицепремиерот Битиќи одржаа работна средба

Најчитано

На заедничката работна средба меѓу министерот Адмирим Алити и вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, се разговараше за ефикасниот начин на искористување на средствата од ИПА, во насока на исполнување и приближување кон европските вредности и стандарди.

 

Алити и Битиќи ја истакнаа важноста на овие средства за поддршка на институционалните, административните, правните и социјалните реформи, кои овозможуваат стабилност и просперитет на земјата, за членство во Европската Унија.

 

 

 

Извор: Министерство за информатичко општество и администрација 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе