Бутел: Улица Скоевска, една од главните артерии во Радишани 40 години беше заборавена, сега се реконструира со забрзано темпо

ОпштиниБутел: Улица Скоевска, една од главните артерии во Радишани 40 години...

Најчитано

Реконструкцијата на улица Скоевска во должина од 1800 метри е во завршна фаза и наскоро по финиширање на вториот слој од асфалтот ќе биде завршена.

Ова е едно големо барање на граѓаните од населба Радишани кое заедно со Град Скопје го реализираме уште во првата година.

 

Го менуваме ликот на општина Бутел!

 

 

 

Извор: Општина Бутел 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе