Гази Баба: Се асфалтираат локални улици во Попово маало

ОпштиниГази Баба: Се асфалтираат локални улици во Попово маало

Најчитано

Денес градончалникот Бобан Стефковски направи посета на Попово маало каде се реализира асфалтирање на локалните улици, а жителите на Попово Маало задоволни велат дека после 20 години газење по кал, ќе добијат асфалт.

 

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе