Најдобрите садови за готвење се тука

МаркетингНајдобрите садови за готвење се тука

Најчитано

Едноставно легендарни

Новите трендови во производството на садови за готвење не само што бараат користење на природни материјали туку и истакнување на енергетско-ефикасните карактеристики на истите. Токму такви се карактеристиките на природниот камен вграден во најновата колекција на садови за готвење од Delimano – Stone Legend Black. Готвењето во садови со природен камен овозможува два пати побрзо загревање на површината за готвење, додека Quantanium нелеплива облога овозможува задржување на топлината и нејзина поефикасна дистрибуција. Комбинацијата на камен, Quantanium и челик во јадрото ги прави садовите од оваа најнова линија одлична инвестиција, затоа што штедите дури до 50% електрична енергија. Новите садови за готвење од Delimano се едноставно легендарни!

Енергетска но и економска исплатливост

Сериозните времиња бараат сериозен и практичен пристап во креирање на решенија кои на долг рок, ќе одговорат и ќе ги задоволат потребите на луѓето, на практичен и ефикасен начин. Токму оваа цел ја имаа на ум дизајнерите на најновата линијата на садови Stone Legend Black – садови кои ќе ги задоволат не само естетските критериуми туку ќе одговорат и на предизвикот да бидат енергетско и економски исплатливи, но и лесни за користење. Вложувањето во оваа нова линија на садови е вложување во долгорочно решение во вашата кујна, кое се исплати после три месеци користење.

Што е легендарното во новата линија садови на Delimano?

Нелеплива облога – основата на секој сад од оваа линија е изработена од супер цврста комбинација на челик и емајл, а горната облога е изработена од Quantanium, што ви овозможува готвење буквално со една капка масло.
Отпорни на гребење – својствата на челикот и емајлот ги прават садовите за готвење отпорни на секакво физичко дејство.
За сите видови шпорети – физичките својства на материјалите вградени во оваа легендарна линија на садови, овозможуваат да ги користите на секаков вид на шпорети, рингли, па дури и индукциски плотни.
Заштедуваат до 50% енергија –Ова е особено важна карактеристика во време кога цените на сите енергенси се во пораст. Комбинацијата на челик, емајл и честици од вистинки камен овозможуваат два пати побрзо загревање и задржување на топлината, што влијае врз намалена потрошувачка на енергија.
Се готви со една капка масло – Quantanium облогата на садовите од Stone Legend Black линијата овозможува готвење само со една капка масло, па така штедите и во исто време се храните здраво. Дополнително, храната подготвена на ваква облога има традиционален и сочен вкус, како готвена на вистински камен.

И најважното што сакаме да го споделиме со вас во врска со овие преубави и практични садови за готвење од Delimano, е дека тие сега се достапни со специјален промотивен попуст од 30%. Ви препорачуваме да ја погледнете целата колекција.

 

Сите садови за готвење доаѓаат поединечно, па така самите ќе можете да си составите сет, според вашите желби и потреби.

 

 

 

Извор: Javnaadministracija.mk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе