МЖСПП: Координативна средба со градоначалникот на Берово

МинистерстваМЖСПП: Координативна средба со градоначалникот на Берово

Најчитано

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини оствари координативна средба со градоначалникот на општина Берово Звонко Пекевски. На средбата се разговараше за потребните активности и координација во правец на забразување на реализација на тековните проекти.

 

Посебен акцент беше ставен на докомплетирање на документацијата за имплеметација на проектот за реконструкција  на филтер станица за вода за пиење во Берово за кој МЖСПП обебезбеди буџетски средства преку повеќегодишна набавка.

 

 

 

Извор: Министерство за животна средина и просторно планирање 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе