Сопиште: Оптичка мрежа на операторот Македонски Телеком

ОпштиниСопиште: Оптичка мрежа на операторот Македонски Телеком

Најчитано

Вчера со тимот на Македонски Телеком договоривме промена на постоечката бакарна мрежа со нова оптичка мрежа на операторот Македонски Телеком.

Со овој опфат се покриваат населените места Долно Соње и Горно Соње со што ќе се подобри интернетот и телекомуникациски врски.

 

 

 

Извор: Општина Сопиште 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе