Кратово: Централното градско подрачје го красат нови 3 мурали

ОпштиниКратово: Централното градско подрачје го красат нови 3 мурали

Најчитано

🎨Централното градско подрачје го красат и е побогат со нови 3 мурали со мотиви на занаетчиски дуќани кои биле застапени во старата чаршија.
🎨 Новите слики го привлекуваат окото на минувачите, кои се запознаваат со уличната уметност, а со тоа се популаризира културата и уметноста.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе