Гази Баба: Јавна расправа по повод изградба на улици во Хиподром 2

ОпштиниГази Баба: Јавна расправа по повод изградба на улици во Хиподром 2

Најчитано

Се оджа јавна расправа на која се презентираше планот за управување со животната средина, а се однесува на изградбата на улици во Хиподром 2. На средбата граѓаните пред градоначалникот Бобан Стефковски и општинската администрација, си ги кажаа мислењата по однос на конечното решавање на проблемот со патната инфраструктура во Хиподром 2.

Веќе имаме план, програма и визија кои ќе донесат подобри услови за живот на граѓаните на општина Гази Баба.

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе