Ѓорче Петров: Настап на основците во рамки на денови на општината

ОпштиниЃорче Петров: Настап на основците во рамки на денови на општината

Најчитано

Во текот на минатата недела општина Ѓорче Петров беше домаќин на серија настани во рамки на одбележување на 20 септември – Ден на општина Ѓорче Петров под мотото „Звуци на културата 2022“.

Во целовечерниот концерт во реонскиот парк се вклучија и најмалите, дечињата што се иднината на општината. Свој настап имаа учениците од шесте основни училиштата, заедно со подрачното „Јоаким Крчоски“ во Никиштани.

Учеството на дечињата беше збогатено со песните од детскиот фестивал „Соната“.

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе