Бутел: Радишани наскоро со нов ултра модерен спортско рекреативен центар – МАКЕДОНИЈА

ОпштиниБутел: Радишани наскоро со нов ултра модерен спортско рекреативен центар -...

Најчитано

Веднаш спроти Манастирот св. Наум кај местото викано олимпија, наскоро ќе никне нов ултра модерен спортско рекреативен центар.

 

Овој спортско рекреативен центар ќе содржи модерно фудбалско игралиште со виско квалитетна вештачка трева, нова ограда, нови голови и ново лед осветлување. Баскет игралиште со специјална подлога за баскет, нови кошеви и ново лед осветлување.

Ново модерно детско игралиште, парк за рекреација на граѓаните како и нов паркинг простор.

 

 

 

Извор: Општина Бутел

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе