Кисела Вода: Започнува реконструкција на ул. “Драчевска”

ОпштиниКисела Вода: Започнува реконструкција на ул. "Драчевска"

Најчитано

По неколку децении се реконструира коловозот на влезот во Драчево. Започнува првата фаза од реконструкцијата на една од главните артерии во Драчево, улицата ,,Јустинијан |”, или кај населението позната како ,,Драчевска”.

 

Во оваа прва фаза од градежните активности ќе бидат опфатени 500m од мостот на Маркова Река до влезот на Драчево.

Со ова, завршува долгогодишната голгота на сите учесници во сообраќајот кои секојдневно се соочуваа со нерамнините и дупките на оваа улица и значително ќе се унапредат условите во кои ќе се одвива истиот.

Градежната офанзива со која Кисела Вода ќе добие едно ново руво, рамномерно ќе ги опфати сите урбани и месни заедници.

 

 

 

Извор:  Општина Кисела Вода 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе