Карпош: Забрането паркирање во рамки на Јавното зеленило

ОпштиниКарпош: Забрането паркирање во рамки на Јавното зеленило

Најчитано

Општина Карпош во соработка со ЈП Градски паркинг започна акција за отстранување на возилата кои се непрописно паркирани во рамки на зелените површини на територија на локалната самоуправа.

 

Во оваа пригода ги известуваме сите граѓани да ги паркираат своите автомобили прописно, на места кои се предвидени за паркирање. Доколку некое возило биде паркирано непрописно, односно со својата позиција го узурпира јавното зеленило, истотото ќе биде отстрането од пајак службата на ЈП  Градски паркинг.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе