АМС: Прославениот српски ватерполист во посета

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Прославениот српски ватерполист во посета

Најчитано

Еден од најдобрите српски ватерполисти, носител на светски и европски медали, како и на две олимписки бронзи, Никола Раџен беше во посета на Агенцијата за млади и спорт.

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски се најде на иста линија, кога е во прашање она за што е целта на посетата на Раџен: Учество во заеднички проекти кои ќе имаат за цел „ Развој и омасовување на пливачкиот и ватерполо-спортот”.


Заедничката соработка ќе овозможи пренесување на огромното искуство на српскиот ватерполист.

 

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе