АМС: Уште една врвна титула за Мери Акиевска

Самостојни органиСамостојни државни органиАМС: Уште една врвна титула за Мери Акиевска

Најчитано

По тој повод директорот на Агенцијата за млади и спорт организираше прием за Акиевска и претседателот на федерацијата Бобан Ѓороски.

Цело е, кога има се’, истакна претседателот на федерацијата Бобан Ѓороски, кој во Севиља беше заедно со нашите две Шампионки, Мери и Кате. А во колекцијата на титули кај Мери, сега веќе се сите можни трофеи. Национален, Балкански, Европски, Светскии Арнолд Класик Шампион! Колекција која до сега ја нема освоено ниту еден македонски натпреварувач. Секоја чест на тимот и посакуваме во иднина уште многу пати да не направат горди со интонирање на македонската химна и веење на македонското знаме!

 

 

Извор: Агенција за млади и спорт 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе