Богданци: Соопштение

ОпштиниБогданци: Соопштение

Најчитано

Фирмите  од областа на земјоделството и преработувачката индустрија  од општина Богданци, можат да ја искористат можноста за промоција на своите производи и поврзување со деловни партнери од сите краеви на Македонија на  вториот  Агро Саем  во Струмица  кој ќе се одржи на ден 08.10.2022 година (Сабота).

Саемот ќе биде одлична можност  фармерите да го претстават автентичниот начин на производство на градинарски производи, храна, вино, мед, како и да ги претстават последните технолошки достигнувања во производствениот процес.

Прилог  Покана за Ваше подетално информирање!

Покана

 

 

 

 

Извор: Општина Богданци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе