Радовиш: Одбележана Радовиш: Европската недела на спортот

ОпштиниРадовиш: Одбележана Радовиш: Европската недела на спортот

Најчитано

Општина Радовиш во соработка со Агенцијата за млади и спорт и Федерацијата за училишен спорт во изминатите два дена ја одбележаа Европската недела на спортот.
По тој повод во основните општински училишта „Никола Карев“ и „Крсте Петков Мисирков“ во соработка со професорите по спорт, беа одржани спортски активности во кој беа опфатени повеќе од 50 ученици од повеќе паралелки и одделение вклучувајќи ги и останатите националности.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе