Радовиш: Средба со претставници на СОС Детско село Скопје

ОпштиниРадовиш: Средба со претставници на СОС Детско село Скопје

Најчитано

Градоначалникот Ацо Ристов вчера имаше средба со претставници на СОС Детско село Скопје, а беше разговарано за проектот „Унапредување на системски недостатоци -Поддршка на реформите во системот за заштита на деца.

На оваа средба се разговараше за идни заеднички активности, каде што ќе биде организран настан и повик до граѓаните за пријавување на згрижувачки семејства во општина Радовиш со претставување на бенефитите и финансиската поддршка кои ја имаат згрижувачите од државата.

 

 

 

 

Извор: Општина Радовиш 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе