Гази Баба: Учениците од ООУ Дане Крапчев добија комплетно реконструирана училишна спортска сала

ОпштиниГази Баба: Учениците од ООУ Дане Крапчев добија комплетно реконструирана училишна спортска...

Најчитано

Ја пуштивме во употреба реконструираната училишна спортска сала во општинското основно училиште Дане Крапчев, каде се изврши комплетна реконструкција на салата со поставување на современа гумена подлога, молерски работи и се поставени рипстови, нови реквизити и справи за вежбање.

Учениците добија најсовремени услови за реализација на часовите по физичко и здравствено образование.

Продолжуваме и во следниот период со активности.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе