Ѓорче Петров: Асфалт на крак во Стопански Двор во должина од 260 метри

ОпштиниЃорче Петров: Асфалт на крак во Стопански Двор во должина од 260...

Најчитано

 

Во Стопански Двор продолжуваат градежните активности преку меѓуопштинска соработка со Град Скопје.

Заврши асфалтирањето на третиот крак во должина од 260 метри и просечна широчина од 4 метри.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе