Ѓорче Петров: „Сите во Кучково“-настан за промоција на велосипедската и пешачка патека

ОпштиниЃорче Петров: „Сите во Кучково“-настан за промоција на велосипедската и пешачка патека

Најчитано

Вработени во општина Ѓорче Петров, градоначалникот Александар Стојкоски и група граѓани пешачеа по новата патека во Кучково со што симболично ја пуштија во употреба оваа нова траса наменета за пешаци.

Напоредно со пешачката во Кучкво изградена е нова велосипедска патека, поставени се летниковци и нова урбана опрема. Со партерното уредување на локалитетот „Крст“, ова населено место добива нов лик и станува туристичка атракција за скопјани.

За добра забава по настанот кај Крстот се погрижи диџеј Горан.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе