Гази Баба: Доделени решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди за течен нафтен гас на возилата

ОпштиниГази Баба: Доделени решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди...

Најчитано

Вчера градоначалникот Бобан Стефковски ги додели решенијата за субвенционирање на граѓаните за вградување на уреди за течен нафтен гас во возилата. Оваа мерка се реализира за прв пат во општина Гази Баба.

Покрај ова, за прв пат оваа година доделивме субвенции за граѓаните и за набавка на велосипеди, електрични тротинети, чистење на оџаци, а додека субвенциите за инвертер клима уреди и печки на пелети двојно ги зголемивме.

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе