Берово: Сениорска екипа на меѓународен пријателски натпревар против екипата на истоимениот клуб од с. Микрево- Р. Бугарија

ОпштиниБерово: Сениорска екипа на меѓународен пријателски натпревар против екипата на истоимениот клуб...

Најчитано

20 фудбалери од сениорската екипа на ФК ,,Малеш” од Берово, играат пријателски фудбалски натпревар, со екипа од истоимениот клуб од с. Микрево, Република Бугарија.

Натпреварот се реализира на покана на градоначалникот на општина Струмјани, г-дин Емил Илиев, како резултат на долгогодишното партнерство и традиционално добрите односи, меѓу двете соседни погранични општини.

Спортот не зближува и релаксира и ни  создава трајни пријателски врски.

Соработката ќе продолжи во иднина, со организација на пријателски натпревари и на младите категории.

Во публиката , како поддршка, на  нашите натпреварувачи, на трибините во Микрево, се Градоначалникот Пекевски и Претседателката на Совет на Општина Берово, Марија Буровска.

 

 

 

 

Извор: Општина Берово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе