Чаир: Асфалтирање на улицата „Клинска Лесa“

ОпштиниЧаир: Асфалтирање на улицата „Клинска Лесa“

Најчитано

Работните екипи на Општина Чаир започнаа со асфалтирање на улицата „Клинска Лесa“ во населбата Серава со површина од 918 метри квадратни. На оваа улица претходно беше поставена новата водоводна и канализациона мрежа.
Ќе продолжиме со активностите за модернизација на патната инфраструктура и во другите делови на нашата општина Чаир.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе