Кавадарци: Амбасадорот на Европската унија г-дин Дејвид Гир во посета на општината

ОпштиниКавадарци: Амбасадорот на Европската унија г-дин Дејвид Гир во посета на општината

Најчитано

Во посета на Општина Кавадарци е амбасадорот на Европската унија г-дин Дејвид Гир. Покрај средбата со градоначалникот Митко Јанчев, амбасадорот ќе оствари средба и со Советот на Општина Кавадарци, невладини организации и граѓани на Општина Кавадарци.

На средбата се разговараше за пристапувањето на Македонија кон Европската унија, отварање на поглавјата што значи тоа за нашата држава, достапни фондови за развој на Општина Кавадарци, развој на невладиниот сектор и за проектите кои се имплементирани во нашата Oпштина, а поддржани од страна на Европската унија во Скопје.

Извор: Општина Кавадарци

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе