Илинден: Дечињата од детската градинка „Гоце Делчев“ во посета кај градоначалникот Георгиевски

ОпштиниИлинден: Дечињата од детската градинка „Гоце Делчев“ во посета кај градоначалникот...

Најчитано

Во рамки на воспитната програма во детската градинка „Гоце Делчев“, дечињата од групата Кокиче беа во посета на  градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски.

Градоначалникот Александар  Георгиевски им посака топло добредојде, им  се заблагодари за посетата која имаше едукативен карактер.

За време на посетата, дечињата од групата кокичиња, се претставија со повеќе стихотворби и детски песнички, а на градоначалникот му подарија рачно изработен подарок.

 

 

Извор: Општина Илинден 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе