spot_img

Ѓорче Петров: Серија реконструкција на детските катчиња

ОпштиниЃорче Петров: Серија реконструкција на детските катчиња

Најчитано

Општина Ѓорче Петров стартуваше со серија реконструкција на детските катчиња низ општината. Веќе е завршена поправката и замената на дотраените делови на едно од најфрекфентните игралишта, односно централното игралиште во паркот во Ѓорче Петров.

Со акцијата за ревитализација на детските катчиња ќе бидат опфатени локации низ целата општина, а годинава ќе бидат изградени и нови детски игралишта.

Апелираме на поголемо внимание при користење на реквизитите со цел што подолго да може дечињата да ги користат.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе