spot_img
spot_img

Виница: Нови успеси и постигнувања на Виничките кикбоксери

ОпштиниВиница: Нови успеси и постигнувања на Виничките кикбоксери

Најчитано

Kикбокс клубот „Лидер” настапи со 5 натпреварувачи во составот на Македонската репрезентација на Европскиот Кикбокс Вако куп кој што се одржа во Белград Р. Србија а на кои учество земале натпреварувачи од 17 земји.

Нашите натпреварувачи се закитија со следниве медали:
Јана Митева 🥇
Лука Змејковски 🥈
Ангелина Стојковска 🥉
Нина Колева 🥉
Честитки за шампионите од нашиот клуб и нивниот тренер Дарко Гоцевски Им посакуваме уште многу успеси во иднина.

 

 

Извор: Општина Виница

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе